приходской листок ДИМИТРIВСЬКИЙ ДЗВОНИК №30

 

приходской листок ДИМИТРIВСЬКИЙ ДЗВОНИК №30

новости прихода, расписание Богослужений, обращения, проповеди18 мая 2014 г.

НЕДЕЛЯ 5-я по Пасхе, о самаряныне

иконы «Неупиваемая Чаша» (1878 г.)

прп. Варлаама Серпуховского (1377 г.), вмц. Ирины (I-II в.в.)

Точный список иконы Божией Матери «НЕУПИВАЕМАЯ ЧАША»

написан насельницей Cерпуховского Владычного монастыря монахиней Екатериной (Павловой)

и по благословению Предстоятеля Украинской Православной Церкви

Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира

с 22 февраля 2008 года  пребывает в Свято-Димитровском храме

с. Копачев Обуховского района Киевской области 08715 UKRAINA

Каждую неделю перед Иконой совершается молебен с акафистом.

Славится чудотворная икона «Неупиваемая Чаша» скорым исцелением страждущих от недугов наркомании, алкоголизма, курения и различных зависимостей, разрешени-ем жилищных проблем, помощью в различных житейских нуждах. Замечено, что икона не только исцеляет, но и помогает изменить образ жизни заблудшего человека,

приводит его к осознанию своих грехов, к

покаянию и благочестивой жизни.

 

Храм İллі пророка у Копачеві був дерев’яний, трикупольний,  стояв у центрі села. На тому місці зараз влаштовано шкільний стадіон. Висока дзвіниця розміщувалася на місці сучасної шкільної їдальні.

 

Наша Парафія готує матеріали для будівництва нового храму пророка Божого İллі – як знак покаяння за зруйнований у 30-х роках древній храм. 24 квітня 2014р. Копачівська сільська Рада задовольнила прохання Парафії надати дозвіл на виготовлення проекту відводу земельної ділянки у постійне користування громаді на розі вулиць Леніна та Будьонного. Дане рішення можна сприйняти як подарунок до 20-річчя відродження церковного життя у Копачеві. Сподіваємось на підтримку парафіян у виготовленні проекту. Свято пророка Божого İллі 2 серпня (цього року - субота) – цей день святкуємо як Престольне, Храмове свято.

 

В будущем храме пророка Илии уместно было бы соорудить придел в честь преподобного Илии Муромца. Вот почему: В нашем селе сохранилась гора Острица, на которой в XII-XIII веках стояла сигнальная вышка. Это указывает на приграничное положение поселения на месте нашего села. Да и название «Копачев» созвучно летописному «окапичи» – рвы и насыпи, «валы» на границах Киевского княжества. И название ближнего хуторка «Пидвалок» подтверждает данное предположение. Илия Муромец охранял границы Киевского княжества при князе Владимире Мономахе. В наше время преподобного Илию Киево-Печерского почитают своим покровителем пограничники. Храм Илии обычно сооружался в городах (праздно-вание Престольного праздника во время жатвы проблематично для села). Возможно, именно пограничное положение нашего села и почитание Илии Муромца –стало причиной основания храма в честь пророка Илии – покровителя святого дружинника.

 

5 РОКІВ ТОМУ, 2009 року, Голова села Ю.П.Бобир видрукував книгу «Православне життя села Копачева: минуле та сучасність» (автори – доцент Володимир Перерва та протоієрей Валерій Божок). На 60-ти сторінках цього видання (1,13 умов. друк. арк.) оповідається про релігійну діяльність жителів села, наведено унікальні архівні доку-менти. Наприклад, у 1944 році було зареєстровано парафію при храмі İллі пророка, а вже у 1949 році її було знято з реєстрації (ліквідовано). До 1994 року люди підпільно задовольняли свої духовні запити, збираючись у домівках добрих людей. НАША парафія зареєстрована у 1994 році, тоді ж побудова-на часовня 6х8 м² на кладовищі при в’їзді у село. З 1997 року за благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабо-дана) і до сьогодні тут здійснюється Божественна Літургія та всі необхідні Богослуження. НА ТЕРИТОРІЇ нинішньої сільради у с.Застугна (колишня назва – Копачівська Слобода) біля кладовища існувала часовня на честь Казанської ікони Божої Матері. При встановленні Радянської влади часовню зруйнували. А на території колишнього маєтку Виговських (початок Мохо-морівки у Копачеві) стояла каплиця на честь св. благовірного великого князя Александра Невського – зараз навіть місця не залишилося.

 

Часовня Димитрія Солунського має багато святинь: ікону Святого Димитрія Мироточця; точний список чудотворної ікони Божої Матері «Неупиваємая Чаша» (Серпуховського Владичного монастиря Московської області, РФ); мощі прп. Серафима Саровського і свв. жон Дівєєвських (Дівєєвського монастиря Нижегородської області, РФ). Зберігаються мощі у нарочито написаній іконі Всіх святих землі Дивєєвської. Мощі праведного воїна Феодора Непобідимого (адмірала Ушакова) і Санаксарських святих (преподобного Феодора та преподобносповідника Александра) – із Санаксарського монастиря (Мордовія, РФ); мощі святителя і сповідника Луки Кримського (відомого хірурга-доктора Войно-Ясенецького) – із Симферополя (Крим); ікона з мощами преподобного Агапіта Печерського, лікаря безвідплатного – з Києво-Печерської Лаври; частка мощей Преподобномученика Макарія Канівського і Овруцького (1678 р) (Черкаси, Канів); частка мощей Священномученика Максима Горлицького Сандовича, 1914 р. (Троїцький храм міста Горлиці – Польська Автокефальна Православна Церква); ікона з часткою гроба святої праведної İуліанії Милостивої, Лазаревської, покровительки шлюбу, дітей та доброчинців (м.Муром Владимирської області, РФ); частки мощей св. Благовірних князів Петра та Февронії Муромських чудотворців, покровителів сім’ї та подружньої вірності (м.Муром Владимирської області, РФ); ікона преподобного İллі Муромця, Києво-Печерського. Є також веплика частина дуба Мамврійського (м.Хеврон, Палестинська автономія).

Для деяких святинь виготовлені прикраси – кіоти, мощевики.

Проводиться прийом коштовностей для прикрашання ікон, мощей та інших святинь.

Всі святі, моліть Бога про нас!

 

Богослужіння у нашому храмі відбуваються кожну неділю і у свята. У суботу звечора (16:00) – панихіда (поминання усопших), Акафіст Св. Вмч. Димитрію Солунському і всенічна, у неділю зранку (8:00) – Акафіст іконі Божої Матері «Неупиваємая Ча-ша» і Божественна Літургјя. У дванадесяті і великі свята служи-мо акафіст до свята. Бажаючим причаститися Святих Христових Таїн слід старанно підготуватися: хоча би тиждень пожити „по-церковному”, побувати на вечірніх Богослужіннях, примиритися з ближніми, приготуватися до сповіді, вичитати правило.


© «Димитрівський дзвоник», парафіяльний листок №30-2014 рік.

Редактор випуску – протоієрей Валерій Божок. 

© упорядкування, дизайн, друк -- Парафія Святого Великомученика Димитрія Солунського 

с. Копачів Обухівського району Київської області UKRAINA 08715

tel. (+3804572) 329-00  www.neupivaemaja.io.ua  E-mail: prot.valerij@ua.fm


 Создан 16 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Выставка Свет Веры Православной-Тольятти-март 2012_WM9_1Mbps_PAL_ConstrainedVBR.wmv
ИУЛИАНИЯ МИЛОСТИВАЯ НЕУПИВАЕМАЯ ЧАША КРЕСТЫ ПАСХА 2011
Милосердие.ru
flash" height="480" width="640"> СЕВАСТОПОЛЬ: Крест памяти свщмч. Климента монастырь ГЕОРГИЯ ХОЗЕВИТА